Przygotowanie podłoża pod garaż i kojec
Garaż blaszany jako alternatywa garażu murowanego wymaga jednak przygotowania podłoża do jego montażu. Poniżej przedstawiamy Państwu najpopularniejsze rodzaje podłoża do których można zakotwiczyć garaż:
(Uwaga! Przygotowane podłoże musi być wystarczająco stabilne, równe oraz musi stwarzać warunki do bezpiecznego montażu.)
Poniżej przedstawiamy państwu najpopularniejsze metody kotwiczenia garażów blaszanych:
Fundament
Należy narysować na ziemi linie obrysu garażu.
W kolejnym etapie należy wykopać rów o szerokości 20 cm i głębokości 30 cm wzdłuż linii obrysu garażu. Z każdej strony od linii obrysu, fundament powinien wystawać po 10 cm. Na koniec należy rów zalać betonem. I odczekać 3 dni, aż beton stężeje (w zależności od pogody).
Wylewka betonowa
Wylewka betonowa to bardzo szybkie rozwiązanie – dodatkowo bardzo skuteczne.
Nalezy rozstawić deski na wymiar obrysu naszego garażu tak aby był 10 cm większy z każdej strony. Należy zblokować deski od zewnątrz tak aby siła wlewanego betonu nie zniszczyła konstrukcji! Do gotowego szalunku pod garaż należy wlać beton.
Następnie należy odczekać 3 dni (wiele zależy od pogody), a jeśli beton stężeje to należy oderwać deski od szalunku
Kostka brukowa
Jest to rozwiązanie polecane, dla garaży, w których potrzeba utrzymać wyższą temperaturę. Przed ułożeniem kostki brukowej należy wyrównać i wypoziomować podłoże.
Bloczki betonowe
Należy ułożyć bloczki betonowe wzdłuż linii obrysu garażu. Minimalnie 4 bloczki w każdym rogu! Im większa konstrukcja garażu tym więcej powinno być bloczków.
Proszę zadbać o wypoziomowanie wszystkich bloczków. Środek garażu należy wypełnić sypkim materiałem, np. gruzem lub żwirem.